“Przyjaciele Sajockiej Przyrody” – warsztaty dla dzieci i leśny spacer dla dorosłych

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza do kolejnego projektu. 19 października, w sobotę o godzinie 10:00, zaprasza się wszystkich mieszkańców na spotkanie w altanie przy leśniczówce, gdzie będą miały miejsce warsztaty jak lepiej dbać o środowisko, co dzieje się w lesie jesienią i jakim skarbem są nasze książenickie “Głębokie Doły”.

Dla najmłodszych:

Dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach „Kalejdoskop Jesieni”, które poprowadzą specjaliści ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Razem odkryją uroki jesieni i dowiedzą się, co porabiają leśni przyjaciele wiewiórki.

Dla dorosłych:

Dorośli uczestnicy będą mogli wziąć udział w spacerze z Leśniczym, Panem Tomaszem Majerem, który podzieli się swoją wiedzą o lesie, opowie o uroczysku „Głębokie Doły” – jednym z najbardziej fascynujących miejsc w książenickim lesie. To wyjątkowa okazja, aby zgłębić tajniki lokalnej przyrody i dowiedzieć się, jak ją chronić.

Zbiórka makulatury:

W ramach inicjatywy zostanie także przeprowadzona zbiórka makulatury (można przynosić książki, gazety, tektura, suche kartony). Każdy, kto przyniesie minimum 5 kg makulatury, otrzyma miododajną sadzonkę krzewu.

Sadzonki będzie można też odebrać przed sobotnim spotkaniem:

12.10 (sobota) godz. 11:00 – 12:00, altana przy boisku LKS “Unia” Książenice

16.10 (środa) godz. 18:30 – 19:00, parking przy kościele

18:10 (piątek) godz. 16:00 – 17:00, parking przy placu zabaw obok szkoły

19:10 (sobota) godz. 10:00 – 12:00, altana przy leśniczówce w Książenicach

Ognisko:

Po zakończeniu warsztatów i spaceru odbędzie się ognisko integracyjne, przy którym będzie można podzielić się wrażeniami z całego dnia warsztatów.

Cel projektu “Przyjaciele Sajockiej Przyrody”

Celem jest promowanie proekologicznych działań i recyklingu, a także zaangażowanie lokalnej społeczności w ochronę przyrody. Poprzez warsztaty edukacyjne w terenie oraz praktyczne inicjatywy zostanie zwiększona świadomość ekologiczną mieszkańców oraz umocnić więzi społeczne.

Projekt ten jest współfinansowany przez Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny i stanowi doskonałą okazję do wspólnego działania na rzecz środowiska.