Karolinka 2023 dla pana Edwarda Kucharczyka

Wczoraj w CKE Czerwionka – Leszczyny rozdano statuetki “Karolinki” – są przyznawane, za wybitne zasługi i osiągnięcia dla rozwoju i rozsławiania Gmina i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

W 26 edycji kapituła przyznała nagrodę byłemu sołtysowi Książenic – panu 𝗘𝗱𝘄𝗮𝗿𝗱𝗼𝘄𝗶 𝗞𝘂𝗰𝗵𝗮𝗿𝗰𝘇𝘆𝗸𝗼𝘄𝗶, który piastował tę funkcję od 1996 do 2012 roku. To uznanie zasług za aktywną postawę i działania aktywizujące oraz integrujące lokalną społeczność, jednocześnie rozsławiając naszą Małą Ojczyznę – sołecką i gminną.

“Drodzy mieszkańcy. Dziś otrzymałem statuetkę Karolinkę, za zasługi i osiągnięcia dla gminy. Jest mi niezmiernie miło, jednakże nie byłoby to możliwe bez członków Rady Sołeckiej, z którą współpracowałem przez 16 lat. Miałem to szczęście, że na swej drodze spotkałem wielu wspaniałych i oddanych ludzi. Bez Was nie odniósł bym takiego sukcesu. Dziękuję bardzo Wszystkim zaangażowanym mieszkańcom w korowód dożynkowy, który rozsławiał naszą małą miejscowość.” – tak wręczenie nagrody skomentował pan Edward Kucharczyk. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

W historii “Karolinek” wśród wyróżnionych mieszkańców Książenic, są m.in. Rainhard Pawlas, Zespół Śpiewaczy Książeniczanki, ksiądz biskup Gerard Bernacki, OSP Książenice woj.Śląskie, Danuta Zieleźny, ksiądz Jan Piontek, ksiądz Roman Laksa, Czesław Wałach, Marek Szczech.

Statuetka Karolinka przedstawia stylizowaną postać młodej dziewczyny w stroju śląskim, która ustawiona jest na bryle podstawy w kolorze czarnym, symbolizującym węgiel. Na podstawie umieszczony został herb Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Statuetka wykonana jest z ceramiki, według projektu artysty plastyka Bogdana Szymury.

Fot. H.Piórecka-Nowak, K.Mazur / UGiM Czerwionka-Leszczyny